Konkursy

Zostań Mistrzem Angielskiej Ortografiisdc13727sdc13731

3 marca odbył się w naszej szkole po raz pierwszy Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego Zostań mistrzem Angielskiej Ortografii zorganizowany przez naszą szkołę przy wsparciu wydawnictwa Oxford University Press. 2 osobowe zespoły wraz z opiekunami reprezentowały żarskie szkoły podstawowe. Drużyny rywalizowały ze sobą w 4 konkurencjach, w których musiały wykazać się znajomością słów, ich pisowni, umiejętnością korygowania błędnie zapisanych wyrazów, odgadywania na podstawie „kalamburowego” pokazu, a także uzupełniania krzyżówki. Najtrudniejszą konkurencją okazały się kalambury, uczestnicy nie zawsze byli w stanie odgadnąć intencji pokazującego. Ostatnia konkurencja polegająca na ułożeniu wyrazów z rozsypanki wyrazowej i wstawieniu ich w odpowiednie miejsce w krzyżówce również nie była łatwa.

Zakończone konkurencje wyłoniły zwycięzców:

I miejsce – SP nr 1

II miejsce – SP nr 2

III miejsce – SP nr 5

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwo Oxford University Press i pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy zaś otrzymali drobne gadżety i pamiątkowe dyplomy.

Naszą szkołę reprezentowali Ewa Pająk i Łukasz Karolak z VI a i uplasowali się na czwartej pozycji.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Zakochani w internecie – podsumowanie

14 lutego w szkolnej auli odbyło się podsumowanie tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym roku świętowaliśmy pod hasłem Zakochani w internecie. Rymowanki walentynkowe w języku angielskim, które znalazły największe uznanie zostały wykonane przez:

  • Nicole Jarczewską z VIa
  • Klaudię Bińkowską z VIb
  • Aleksandra Cieślaka z VIc

Docenione zostały walory językowe jak i graficzne. Laureaci otrzymali nagrody w postaci pendrive’ów.

Oprócz walentynkowych kartek, klasy IV c i VI b  zaprezentowały krótkie humorystyczne scenki. Scenka przedstawiona przez VI b, była tworzyła do konkursu Jestem Smart. Ponieważ celem scenki było pokazanie jak można w użyteczny sposób wykorzystać urządzenia mobilne, była ona jak najbardziej związana z obchodami DBI. Młodym aktorom  serdecznie dziękujemy!!!

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

20170127_115629Zakochani w internecie

Jak się okazało wykonanie rymowanki po angielsku o tematyce walentynkowej wcale nie było łatwym zadaniem. Oto prace zgłoszone przez uczniów:

Podsumowanie konkursu już 14 lutego w szkolnej auli.

Dzień bezpiecznego internetu

valentines-day-gift-ideas-text-in-blackboard-shop-window-england-uk-cec024

W lutym obchodzimy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku obchody zostaną połączone z Walentynkami – świętem zakochanych. Tematem przewodnim DBI będą Zakochani w internecie. Jednym z organizowanych konkursów w naszej szkole będzie konkurs językowy. Zadanie polega na ułożeniu krótkiej rymowanki Walentynkowej w języku angielskim, a następnie wykonaniu z jej użyciem pięknej Walentynki (kartki) z pomocą programów graficznych. Prace należy składać do 27 stycznia u p. Zdebiak lub u p.Adamskiej

Pocztówka z europejskich wakacji – konkurs rozstrzygniętydominika-migala-sp8-zary

dscn0010Od połowy września ogłaszałam konkurs Pocztówka z europejskich wakacji zorganizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct. Zadaniem konkursowym było nadesłanie zdjęcia, które mogłoby stanowić pocztówkę z danego kraju Unii Europejskiej. Bardzo miło było nam usłyszeć, że II miejsce ze swoim zdjęciem Podziwianie krajobrazu na Zakynthos zdobyła uczennica klasy 2e Dominika Migała. Wręczenie nagród miało miejsce 13 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece w Zielonej Górze. Dominika otrzymała aparat fotograficzny i voucher na 100 odbitek w Foto Lab w Zielonej Górze. Gratulujemy!!!

Więcej zdjęć w Galerii.

Ogólnopolski konkurs „Jestem SMART” jestem-smart

 Jesteś uczniem SMART? Wiesz, jak można wykorzystywać tablety, smartfony i internet na tysiąc mądrych sposobów: do nauki, rozwoju, zabawy? Pokaż to na rysunku zrobionym w programie graficznym lub fotografii!

  1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez ucznia pracy plastycznej w programie graficznym (m.in. grafiki, rysunki, zdjęcia) przedstawiającej możliwości wykorzystania urządzeń mobilnych w różnych sytuacjach – do zabawy, nauki i rozwoju.
  2. Praca plastyczna powinna być zapisana w formacie .jpg.
  3. Laureatów konkursu wyłania Kapituła. Pod uwagę będą brane m.in.: kreatywność, zgodność z tematyką konkursu, proedukacyjny pomysł na wykorzystywanie nowoczesnych technologii – smartfonów, tabletów i internetu, oraz walory artystyczne.

Termin to 8 listopad 2016.

KONKURS FOTOGRAFICZNY – POCZTÓWKA Z  europe-directEUROPEJSKICH WAKACJI

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Zielonej Górze ogłaszają konkurs fotograficzny „Pocztówka z europejskich wakacji”.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu fotografii, która będzie stanowić wakacyjną pocztówkę z wybranego  kraju należącego do Unii Europejskiej.

Termin nadsyłania prac: od 1 września do 30 września 2016 roku.

Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe (tablety, aparat fotograficzny, odtwarzacz mp4). Dodatkowo przewidziano nagrodę publiczności wyłonioną podczas głosowania internetowego na Facebooku. Więcej szczegółów w regulaminie dostępnym na naszej stronie: http://www.europedirect-zielonagora.lubuskie.uw.gov.pl

Zapraszamy uczniów i rodziców do udziału, zdjęcia można przesłać do mnie (anika_z@wp.pl), wypełnić formularz konkursowy, który posiadam i tyle! A co dalej to zobaczymy. Dziękuję tym, którzy już nadesłali swoje zdjęcia i będą reprezentować naszą szkołę.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Znalezione na końcu tęczy – konkurs plastyczny dla klas I-III

17 marca obchodzony jest Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Tego dnia wszystko staje się zielone…podobnie było u nas w szkole. Do zabawy zachęciła nas p. Kasia Sułkowska. Zorganizowała dwa konkursy/zabawy. Dla klas I-III odbył się konkurs plastyczny pt. Znalezione na końcu tęczy. Dzieci przedstawiały Leprikona, irlandzkiego skrzata wraz z tęczą i garnkiem złota. Wyróżnione osoby to:

Julia Góra, kl. I 20160317_10364520160317_103913

Amelia Ali, kl. II

Krystian Trojak, kl. III

 

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Polowanie na czterolistną koniczynkę.

20160317_113131 Uczniowie zostali również zachęceni do zabawy w liczenie czterolistnych koniczynek (Four-Leaf Clover Hunt),które zostały przyklejone na szkolnych korytarzach. 2 osobom udało się bezbłędnie je wszystkie policzyć!

 

ZOSTAŃ MISTRZEM ANGIELSKIEJ ORTOGRAFII

10 marca chętni uczniowie z klas V i IV brali udział w konkursie Zostań Mistrzem Angielskiej Ortografii. Zakres tematyczny nie był łatwy, dotyczył zwierząt. Zadania wymagały od uczniów nie tylko znajomości słownictwa, ale 20160317_100907także ich bezbłędnego zapisania. Wyłonionymi mistrzami zostali:

I miejsce – Ewa Pająk z kl. Va

II miejsce – Jakub Mysiorek z kl. IV b

III miejsce  – Kacper Mysiorek z kl. IV b

Gratulujemy!

 

—————————————————————————————————————–

logo_koKONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla uczniów szkół podstawowych – etap rejonowy

Do rejonowego etapu Przedmiotowego Konkursu z Języka Angielskiego, który odbył się 7 stycznia w SP nr 1 w Żarach zakwalifikowali się:
-Natalia Olczyk z kl. VI c
– Maria Kupisz z kl. VI c
– Adrianna Krupa z kl.VI a
– Marcin Tyszer z kl. VI b
Poziom konkursu był bardzo wysoki i niestety uczniowie z naszej szkoły zakończyli konkursowe zmagania na etapie rejonowym. Jeszcze raz gratulujemy przejścia etapu szkolnego i życzymy dalszych chęci do pracy z językiem angielskim!
 =========================================================
logo_koKONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
dla uczniów szkół podstawowych – etap szkolny

25 listopada tj.środa odbędzie się w naszej szkole Szkolny Etap Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego organizowany przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Zawody szkolne odbędą się w formie testu leksykalno-gramatycznego. Na wykonanie testu przeznacza się 60 minut.

Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie nauczania języka obcego w szkole podstawowej. Po zdobyciu 80% punktów na szkolnym etapie konkursu uczeń przechodzi do etapu rejonowego, który odbędzie się 07.01.2016.

Na wszystkich etapach konkursu wymagana jest znajomość zakresów tematycznych, grup
leksykalnych, zagadnień gramatycznych i funkcji komunikacyjnych oraz umiejętności w zakresie poszczególnych sprawności odnoszące się do podstawy programowej nauczania języka obcego w szkole podstawowej.

Na II stopniu Konkursu wymagana jest ponadto:

1) znajomość słownictwa dotyczącego życia młodego człowieka we współczesnym
świecie z
uwzględnieniem realiów krajów angielskiego obszaru językowego;
2) użycie bardziej złożonych struktur leksykalnych i gramatycznych;
3) umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania informacji oraz rozumienia ogólnego sensu tekstów pisanych (zawierających także słownictwo i struktury, których znaczenia
uczeń może się domyślić z kontekstu).
Na III stopniu Konkursu wymagane jest ponadto:
1) formułowanie płynnych i spójnych wypowiedzi, wyrażanie własnych opinii, a także właściwe reagowanie językowe na wypowiedź rozmówcy w zakresie tematów związanych z życiem codziennym.
(źródło http://www.ko-gorzow.edu.pl/images/stories/dokumenty/rodzice_i_uczniowie/konkursy/2016/SP_regulamin_j._angielski_2016_-_ok.pdf ).
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s