Witam w nowym roku szkolnym!

Witam serdecznie wszystkich uczniów, rodziców i tych odwiedzających mój blog!

Wakacje jak zawsze szybko minęły …Nowy rok szkolny właśnie się zaczyna…w tym roku spotykamy się w jakby nowej, bo 7 klasowej szkole, przede mną jako nauczycielem nowe wyzwania, obowiązki i jak zawsze sporo ciekawych zadań. Zapraszam do spoglądania na stronę;-)

Reklamy

Odwiedził nas Mikołaj 😉  15555329_206250176500805_1991994307_o

Do VI b przyjechał św.Mikołaj…a tak naprawdę to dzieci losowały kilka tygodni temu komu z  klasy będą przygotowywać drobne upominki. Nic tak nie cieszy jak dawanie prezentów…no ich otrzymywanie oczywiście też;-)))

Andrzejki Klasowe VI b

Na lekcji wychowawczej uczniowie z VI b świętowali Andrzejki. Były pyszne babeczki, galaretki no i oczywiści wróżby.

Nowy rok szkolny czas zacząć!!!

back-to-schoolZ pewnym opóźnieniem, ale nie mniejszym zapałem niż rok temu, witam wszystkich serdecznie na moim blogu! Wakacje, jak zawsze, szybko minęły i czas na kolejny rok ciekawych zmagań, nowych przygód i wyzwań. Zapraszam do zaglądania na moją stronę, do korzystania z zakładek Aktualności, aby wiedzieć co się dzieje w naszej szkole w związku z językiem angielskim. Zakładki Imprezy i Konkursy podpowiadają nam jakie back-to-school-3wydarzenia nas czekają lub już miały miejsce. Jest też coś dla rozrywki, zakładka Media/Angielski humor lub Media/Muzyka. W Galerii obszerniejsze relacje fotograficzne, natomiast Samouczek to szybki sposób na rzetelne sprawdzenie swojej wiedzy. Na koniec Linki to oczywiście kilka ciekawych stronek, które polecam.

Zapraszam do korzystania!!!!

Wakacje nadchodzą!

 

32b97f80b3751cd1450af37574db39cd

happy_summer

W nadchodzącym tygodniu zakończymy rok szkolny. Wszyscy udamy się na zasłużone wakacje. Mam nadzieję, że prowadzony przeze mnie blog nie był tylko pisaniem samym dla siebie, ale ktoś tu faktycznie zaglądał, oglądał, korzystał i być może skorzystał z informacji jaką tu podawałam. Mam świadomość, że muszę być regularniejsza w swoich wpisach i na pewno rozbudować należy strefę Samouczek. Jeszcze jakieś pomysły??? Jestem otwarta na wszelkie propozycje! Po wakacjach wrócę z nowymi pomysłami! 

Do usłyszenia!!!264ea09e9c6f39b00e3741b1c38f017b

Innowacja Pedagogiczna – zakończenie

na str 3

Dobiegła końca trwająca niespełna rok innowacja pedagogiczna z języka angielskiego pt. Elementy na tr 2gamifikacji w nauczaniu języka angielskiego. W zajęciach brało udział 13 dzieci z klasy III d. Na cotygodniowych spotkaniach dzieci grały w edukacyjne gry na różnych platformach do nauki języka obcego, doskonaliły swoją znajomość języka angielskiego i jednocześnie zbierały punkty za swoje dokonania w grach. Gry były podzielone na różne poziomy trudności, im trudniejsza gra tym większa liczba punktów do zdobycia. Dzieci dzielnie rywalizowały ze sobą, ale w trakcie grania również pomagały sobie. Po podsumowaniu całorocznej klasyfikacji punktowej laureatami zostali:

I miejsce – Laura Skrzypiec (256 pkt)

II miejsce – Jakub Czaiński (249 pkt)

III miejsce – Ela Szakoła (232 pkt)

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplomik i wszyscy wspólnie wybraliśmy się na lody – zwyciężczyni mogła wybierać wedle życzenia;-)))

Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

The Bear Educational Theatre w Żarach – wizyta w SP nr 1

Alien grammar show14 kwietnia klasa V b na zaproszenie p. Karoliny Wojtiuk, nauczycielki jęz. angielskiego z SP nr 1, wzięła udział w angielskim przedstawieniu międzynarodowej grupy teatralnej The Bear pt. The Alien Grammar Show. Spektakl odbył się w języku angielskim, wystąpili w nim aktorzy z Czech, Stanów Zjednoczonych i Polski. Poziom języka angielskiego był dostosowany do wieku uczniów. Przedstawienie był interaktywne, aktorzy swobodnie przemieszczali się pomiędzy publicznością, wybrane dzieci uczestniczyły w przedstawieniu, a cała widownia czuła, że jest uczestnikiem, a nie tylko widzem. Byliśmy zachwyceni widowiskiem!!!

Część z poniższych zdjęć dzięki uprzejmości SP nr 1 ;-)))))

Wizyta zagranicznych gości

20160407_1225377 kwietnia nasza  Ósemka gościła zagranicznych gości: Faiz z Indonezji i Kidist z Etiopii. Byli oni gośćmi, w ramach studenckiej wymiany, w Gimnazjum  nr 2 gdzie przez cały tydzień  prowadzili warsztatowe zajęcia z gimnazjalistami i gościnnie zawitali do naszej szkoły, aby spotkać się z naszymi uczniami. Kidist i Faiz opowiadali o swoich krajach, prezentowali narodowe instrumenty, sprawdzali wiedzę kulturową naszych uczniów. Bardzo ciekawe doświadczenie!!!